Tikšanās ar personībām

Lai akcentētu, ka valsti veido cilvēki un mums apkārt ir daudz aktīvu, radošu, talantīgu, pašaizliedzīgu un iedvesmojošu personību, klasēs organizējam tikšanās ar personībām, kurās skolēni vēlas ieklausīties un iedvesmoties no tām.

Katra tikšanās ir iespēja padziļināt mūsu izpratni par Latvijas valstiskuma būtību, notikumiem un personībām, kas veidojušas un veido Latvijas vēsturi. Katra tikšanās ir nesteidzīga, atklāta un saistoša saruna ar īpašām personībām. Mēs tik bieži dodamies meklēt atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem tālu pasaulē, Indijā, Āfrikā un vēl daudz kur citur, bet, kā izrādās, viss jau gadu simtiem un tūkstošiem ir tepat blakus un līdzās, mūsu pašu asinīs un Lielvārdes jostā ierakstīts.

Pie bibliotēkas tiek veidota īpašā siena, kur varam izlasīt skolēnu aprakstus par šīm satikšanās reizēm.

 

03.03.2020. 12.klase karjeras stundas ietvaros tikās ar spartatlonisti Sigitu Vāci, pirmo sievieti Latvijā , kas 2019.g.noskrēja Grieķijas vēsturisko Spartatlonu -  246 kilometrus.

Pie 7.b klases 29.03.2019. viesojās hokeja kluba "Rīgas Dinamo" tehniskais direktors, "Superbingo" un pasākumu vadītājs Armands Simsons.

23.11.2018. pie 4. b klases ciemojās šarmantā un vienmēr pozitīvā TV raidījumu vadītāja, latviešu aktrise Jana Duļevska, kā arī Rodrigo Laviņš - slavenais  latviešu hokejists, kurš karjeras laikā aizvadījis 230 spēles Latvijas izlasē.

Pie 1.c klases 2018. gada 27.novembrī viesojās latviešu kordiriģents, Valsts Akadēmiskā kora „Latvija”  mākslinieciskais vadītājs un Latvijas mūzikas akadēmijas Kora diriģēšanas katedras vadītājs, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Māris Sirmais.

 

Svētku priekšvakarā 16.novembrī  9.b klasē viesojās Latvijas skaitborda slalomists 2018.gada sketborda slaloma Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs un mūsu skolas absolvents Artūrs Liskovs.

2018.gada  29.oktobrī Olaines 1.vidusskolā viesojās Latvijā slavenais kino un teātra aktieris  Artūrs Dīcis.

Skaistajā un saulainajā 25. aprīļa pēcpusdienā pie 3.c un 6.b klases skolēniem viesojās hokejists, Latvijas hokeja izlases spēlētājs Miķelis Rēdlihs.

2018. gada 24.aprīlī 6.c klase tikās ar rakstnieku, dzejnieku un dramaturgu Arnoldu Auziņu.

2018. gada 18.aprīlī 6.b klase tikās ar skeletonistu Martinu Dukuru.

2018. gada 10.aprīlī piedzīvojām neaizmirstamas 40 minūtes kopā ar brīnišķīgu cilvēku - aktieri, dziedātāju, latgaliešu mūzikas apvienības ”Bez PVN” dalībnieku, TV šova „Izklausies redzēts!” uzvarētāju, uzņēmēju,  raidījuma “Atklāj Latgolu ar Kristapu Rasimu” vadītāju - darbīgu, vispusīgu Latvijas personību.

26.03.2018. pie 3.c un 1.a klases skolēniem viesojās Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētāja un mūsu skolas absolvente Gunta Baško.

2018. gada 22. februārī mūsu skolā viesojās rakstniece Inga Ābele. Daži no klātesošajiem bija lasījuši viņas grāmatu "Duna", kura tapusi vēstures romānu sērijā "Mēs. XX gadsimts", citi bija redzējuši izrādi "Klūgu mūks", kas tapusi pēc tāda paša nosaukuma I. Ābeles romāna.

28.02.2018. pie 3.b klases viesojās parka «Avārijas brigāde» un SIA «Latvian Amusement Agency» vadītājs Mārtiņš Brezauckis.

Pie 4.c klases 1.03.2018. viesojās diriģents ar Mežaparka pieredzi Gints Ceplenieks, kurš savulaik nopietni apsvēris mācības Bulduru Dārzkopības vidusskolā, tagad Doma skolā skolo jauno diriģentu paaudzi un vada vairākus korus.

Pasākumu cikla ietvaros “Ceļā uz Latvijas simtgadi” 6. februārī pie mūsu skolas 11. klases viesojās šovmenis, žurnālists, pasākumu vadītājs un vienkārši labs cilvēks - Renārs Zeltiņš, kurš iepazīstināja skolēnus ar savām dzīves gaitām, pastāstīja par aktuālākajiem notikumiem un atbildēja uz skolēnus interesējošajiem jautājumiem par viņa dzīvi, darbu un sasniegumiem.

15.12.2018. pie 2.b klases Latvija 100 ietvaros viesojas audžumamma un audžuģimeņu apvienības "Terēze " vadītāja Ārija Martukāne.

Valsts svētku izskaņā un Adventes gaidās 24. novembrī 2. b klasē viesojās personība Jānis Rihards Blaževičs.

Valsts svētku nedēļas ietvaros15.11.2017. Olaines kultūras namā notika filmas “Vienīgā fotogrāfija” mācību seanss.