Skolas simbolika

Skolai ir savs žetons, logo, karogs un himna.

Skolas žetons

Skola 40-ajai jubilejai (2005.g.) sāka gatavoties jau iepriekšējā mācību gadā, kad skolēni projektu dienās pētīja skolas vēsturi un zīmēja skolas logo. Skolas jubilejas orgkomiteja par labāko atzina 1. b klases skolnieces Kates Jansones zīmēto skolu simbolizējošo pūcīti. Šī emblēma tika attēlota uz atslēgu piekariņiem, krūzītēm un T-krekliņiem, kurus varēja iegādāties absolventi.

 

Jubilejas gadā (2005.) skola ieguva arī karogu un himnu. Jau 20. gs. 70. gados skolai bija savs karogs – tumši zilajā audumā rotājās vārdi no Imanta Ziedoņa dzejas krājuma „Sirds dinamīts”. Tā kā tas bija gan morāli, gan fiziski novecojis, tad tika izveidots jauns karogs. Skolas absolvente Iveta Pērkone (Smerķe) izveidoja jaunā karoga dizainu, ievērojot, ka vēsturiskā karoga krāsa ir bijusi tumši zila. Karoga skiču apspriešanā aktīvi iesaistījās arī skolas padome. Tagad mēs varam lepoties ar jaunu, skaistu, tumši zilu karogu, uz kura ir attēlots skolas dzintara žetons.

 

Par skolas himnu kļuva skolai veltītā dziesma, kuru 1984.gadā uzrakstīja toreizējie skolēni: mūzikas autors – Valdis Indrišonoks(10.klase), vārdu autore – Anete Niedra(11.klase). 2005. gadā Raimonds Macats šo dziesmu aranžēja, un skolas padome to apstiprināja par Olaines 1.vidusskolas himnu.

Klausīties himnu:

 

Olaines 1. vidusskolas himna

Skola mūsu otrās mājas,
Šurp kādreiz atveda mūs mazās kājas.
Te dalāmies mēs savos priekos, bēdās,
Un esam kopā gan mācībās, gan svētkos.

Te rodas mūsu pirmās atziņas un mērķi,
Kas vēlāk daudzos tālos ceļos vedīs.
Un dzīve rādīs, kura ceļš būs tālāks,
Kurš ātri ies, kurš apdomīgāks būs.

Bet skola savās atmiņās mūs vienmēr turēs,
Liks savus draugus, skolotājus atcerēties,
Tā neļaus padoties un vienaldzībā slīgt,
Liks saņemties un tālāk doties.

Mūzika (1984.): Valdis Indrišonoks, Olaines 1. vidusskolas 1985. gada absolvents
Teksts (1984.): Anete Niedra, Olaines 1. vidusskolas 1984. gada absolvente