Comenius

 Starptautiskais Comenius skolu projekts

„Mēs visi nākam no kaut kurienes”

 (WE all came here from somewhere)

Mūsu skola piedalījās Comenius skolu daudzpusējās partnerības projektā „We all come from somewhere”, kuru koordinēja Turcija. Projektā bija iesaistītas 15 skolas no 14 valstīm.

Partnerības ilga – 2 gadi no 2010.gada 1.septembra līdz 2012.gada 31.jūlijam.

Projekta mērķis bija sniegt atbalstu skolēniem, skolotājiem un vietējai pašvaldībai, lai pārvarētu kultūrbarjeras, kas saistītas ar rasu diskrimināciju un dažādām vērtībām. Projekta gaitā partnervalstis iepazinās ar katras valsts kultūru, tradīcijām, ieražām, reliģiskajiem svētkiem, kāzu un kristību ceremonijām, folkloru, amatniecības darbiem, arhitektūras monumentiem, vietējo mūziku un nacionālajiem ēdieniem, ievērojamām vietām, gleznotājiem, mūziķiem, rakstniekiem un dzejniekiem. Divu gadu laikā tika savākti materiāli un iegūtā informācija apkopota, atlasīta tika ierakstīta DVD, brošūrās un bukletos.

Olaines 1.vidusskolā projektu koordinē Lilita Zujeva.

Koordinators

– Turcija, Denizli - Anafartalar Lisesi , http://www.anafartalarlisesi.k12.tr

Partneri

 

Uz katru tikšanās reizi bija jāgatavo mājas darbs, kur ietilpa arī prezentācija par doto tēmu.

No š.g. 03.06. -10.06.notika pēdējā Mūžizglītības Comenius skolu projekta „We all came here from somewhere” vizīte Grieķijā, Thermi. Braucienā piedalījās projekta koordinatore L.Zujeva.

No 07.05.-13.05. mūsu skolā viesojās 15 skolotāji no Šveices, Turcijas, Beļģijas, Grieķijas, Francijas un Skotijas, kā arī divi šveiciešu skolēni, kuri dzīvoja mūsu meiteņu Sabīnes Fukses un Intas Konošonokas ģimenēs.

No 23.04.2012. līdz 29.04.2012. notika kārtējā Mūžizglītības Comenius skolu projekta „We all came here from somewhere” vizīte Beļģijā, Basisschool Boom Park. Braucienā piedalījās sekojoši Olaines 1. vidusskolas skolotāji: angļu valodas un sākumskolas skolotāja I. Orste, mūzikas skolotāja S. Šeflere un direktora vietniece informātikā B. Ūdre, kā arī 4 skolēni: I. Konošonoka (11.a), S. Fukse (9.b), V. Šteņa (9.c) un E. Krevņeva (9.c).

No š.g. 05.03.-10.03.notika kārtējā Mūžizglītības Comenius skolu projekta „We all came here from somewhere” vizīte Apvienotajā Karalistē, Skotijā,Farr Primary School. Braucienā piedalījās projekta koordinatore L.Zujeva.

2011.g. 26.10.-30.10. notika kārtējā Mūžizglītības Comenius skolu projekta „We all came here from somewhere” vizīte Portugālē, Coimbra un Semide. Braucienā piedalījās skolotāji L.Zujeva, A.Freimane, I.Orste, direktora vietniece R.Ličāgina un skolas direktors J.Volāns.

2011.g. 15.05.-19.05. skolotājas L.Zujeva un I.Orste devās uz nākamo Comenius projekta tikšanos Lietuvā, Utenas pilsētā. Utena atrodas apmēram 100km no Paņevežiem.

2011. gada 04.04.-09.04. Olaines 1.vidusskolas delegācija 10 cilvēku sastāvā devās uz kārtējo Mūžizglītības Comenius skolu daudzpusējās partnerības tikšanos Rumānijā, sadarbības skolā Giubegas pilsētā.

No š.g. 21.03.-27.03. Olaines 1.vidusskolas skolotāju delegācija sešu skolotāju sastāvā devās uz tikšanos Torrejon De Ardoz Spānijā Mūžizglītības Comenius skolu daudzpusējās partnerības „We all came here from somewhere” ietvaros.

Mūžizglītības programmas Comenius skolu daudzpusējās partnerības projekta ‘’We all came here from somewhere” otrā tikšanās Bordo, Francijā.

Mūžizglītības programmas Comenius skolu daudzpusējās partnerības projekta ‘’We all came here from somewhere” pirmā tikšanās Turcijā, Denizli.