Labdarība

Labdarības akcija “Atver sirdi!”

Olaines 1.vidusskolas parlaments aicina piedalīties labdarības nedēļā „Atver sirdi!” no 2016. gada 25.līdz 30.janvārim

Olaines 1.vidusskola jau ceturto gadu organizē labdarības nedēļu „Atver sirdi!”, kuras mērķis ir palīdzēt bērniem ar nopietniem veselības traucējumiem. Šī gada labdarības nedēļā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti mūsu absolventes Martas Zakrževskas (25 gadi) rehabilitācijai.


Pēc Olaines 1.vidusskolas 9.klases absolvēšanas  Marta izvēlējās apgūt flautas specialitāti Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, kuru absolvēja 2010.gadā, un ieguva pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību Latvijas Kultūras koledžā.

Martas dzīve strauji mainījās pagājušā gada 19.maijā, kad meitene cieta ceļu satiksmes negadījumā.  Marta smagā stāvoklī ar galvas smadzeņu kontūziju, cerebriālo komu un plaušu kontūziju tika ievietota stacionārā „Gaiļezers”. Pirmie mēneši pagāja bez pārmaiņām, arī ārstu prognozes bija bez lielām cerībām. Tomēr ap 6. jūliju izveidojās neliels kontakts ar Martu un tika secināts, ka viņa lēnām mostas. Martas mamma Sanita Šeflere, mūsu skolas mūzikas skolotāja, atceras, ka atmošanās ceļš bija ilgs un grūts. Vēl septembrī Marta uzdeva jautājumu – kas ir sapnis un kas īstenība, nespējot tos atdalīt. Pēc 10. augusta, kad tika izņemta traheostoma, ģimene centās ar Martu arī sarunāties. Ar katru dienu tas izdevās labāk, lai gan iesākumā tie bija tikai daži vārdi. Visu šo laiku Marta bija ļoti miegaina, ar nenoturīgu uzmanību  un paaugstinātu muskuļu tonusu. Ķermeņa kustības bija stipri ierobežotas. No 21. septembra ar nelieliem pārtraukumiem Marta ārstējas rehabilitācijas centrā „Vaivari”.

Šobrīd Marta var pārvietoties ar staiguļa palīdzību, var pati apģērbties, paēst, nomazgāt seju, iztīrīt zobus. Visām šīm aktivitātēm ir nepieciešams kāds, kas ir blakus, jo pastāv kritiena risks. Martai ir kavēta domāšana un runāšana, tomēr viņa lasa, gandrīz visu atceras un atpazīst apkārtējos cilvēkus.

Lai Marta izveseļotos, nepieciešams nopietns darbs un finansiālie līdzekļi. Pēc NRC „Vaivari” mediķu ieteikuma vēl ir nepieciešamas intensīvas rehabilitācijas – fizioterapijas un cita veida nodarbības, lai stāvokli uzturētu un arī uzlabotu, piemēram, reitterapija un delfīnu terapija. Šobrīd vēl sarežģīti  minēt precīzu naudas summu, kāda nepieciešama Martas rehabilitācijai. Tie varētu būt apmēram trīs tūkstoši eiro gadā. Viena delfīnu terapijas kursa (10 nodarbības) izmaksas – līdz 1750 eiro.

 

Labdarības nedēļas aktivitātes:

  •  Labdarības tirdziņi:
    *25.01. Gardumu tirdziņš.
    *26.01. Dāvanu tirdziņš.
  • Iespēja ziedot naudas līdzekļus ziedojumu kastītē no 25. līdz 29.janvārim 1.stāva vestibilā!
  • Vēstuļu rakstīšana un zīmējumu zīmēšana Martai.
  • 30.janvārī plkst.16.00 aicinām visus olainiešus un viesus apmeklēt labdarības koncertu skolas aktu zālē. Ieeja par ziedojumiem. No plkst.15.00 skolas vestibilā– labdarības tirdziņš.
  • Pēc koncerta notiks labdarības izsole. Aicinām  Olaines iedzīvotājus, kas vēlas savas pašgatavotās dāvaniņas (adītas zeķes, gleznas u.c.) piedāvāt izsolei, atnest tās uz Olaines 1.vidusskolas 101.kabinetu līdz 28.janvārim.

 

Palīdzēsim Martai! Mums kopā izdosies!