It's Time to Help

Ceturtā tikšanās - Somijā

No 06.09.2015. līdz 12.09.2015. Olaines 1.vidusskolas skolotāju un skolēnu delegācija piedalījās Erasmus + skolu projekta IT’S TIME TO HELP! mobilitātē Lohja, Somijā. Skolu braucienā pārstāvēja 10. klases skolēni Beāte Balode, Annija Skudra, Artūrs Pumpurs, Artis Segrums, Valdis Lapo, skolotāji Lilija Zujeva, Brigita Zute.


4. mājas darba prezentācija [PDF]

4. mājas darbs [PDF]

Projekta mobilitātē piedalījās apmēram 50 skolēni un skolotāji no Čehijas, Latvijas, Vācijas, Somijas, Portugāles un Maltas. Källhagens skola ir ģimnāzijas tipa skola, kurā mācās bērni no 7.-12.klasei, 200 skolēni un 57 skolotāji. Källhagens skola ir zviedru minoritātes skola Lohjā, kurā mācās bērni, kuri ģimenē runā zviedru valodā, bet skolā mācās abas divas obligāti – gan zviedru, gan somu.

Tikšanās laikā katras valsts skolēni iepazīstināja somu skolēnus ar savu skolu, prezentēja savu mājas darbu. Mājās katrai projektā iesaistītajai skolai bija jāsameklē atbildes uz 15 jautājumiem, saistītiem ar tēmu Ekoloģiskais Patērētājs. Piemēram ,jānoskaidro vai skolā var iegādāties augļus un kādus citus ekoloģiskos produktus, kādi ekoloģiskie produkti tiek izmantoti skolas ēdnīcā, vai skolā tiek organizēti lietoto mantu tirdziņi, kur katrs var pārdot sev nevajadzīgās mantas un iegādāties nepieciešamās par pieņemamām cenām utt.

Pirmajā dienā notika skolu prezentācijas, skolā mūs sagaidīja skolas direktore Monica Gronmark, kura sveica visus klātesošos ar uzrunu, bija iespēja iepazīties ar skolu un apmeklēt mācību stundas pēc izvēles. Otrdien devāmies mācību ekskursijā uz Tytyri raktuvju muzeju, visiem bija iespēja nolaisties 105 metru dziļumā un iepazīties ar kaļķakmens ieguvi no 20.gs.sākuma līdz pat mūsdienām. 2 stundu garumā guvām plašu ieskatu, kā kaļķakmens tika iegūts 20.gadsimta sākumā un kā to iegūst mūsdienās, kopumā izstaigājām raktuves 1 km garumā. Drošības nolūkā pirms došanās raktuvēs visiem tika izsniegtas ķiveres. Pašlaik kaļķakmens iegūšana notiek 500m dziļumā. Trešdien rīta pusē tikāmies ar Lohja pilsētas mēru. No viņa stāstītā uzzinājām par pilsētas attīstību , galvenajiem uzdevumiem un prioritātēm. skolā katra valsts prezentēja savu sagatavoto mājas darbu Ekoloģiskais Patērētājs, bija interesanti uzzināt, kā šis jautājums tiek risināts citās Eko skolās. Pēcpusdienā skolēni izvērtēja dzirdēto un redzēto un apkopoja iegūtās atziņas. Ceturtdien katrai dalībvalstij bija nepieciešams izvēlēties 5 labas idejas, kuras ir citām skolām un kuras varētu realizēt savās skolās. Līdztekus šim darbam, skolēni varēja darboties arī radošajās darbnīcās, piemēram, iemācīties mezglot. Šajā dienā skolā viesojās arī preses un radio pārstāvji, kuri intervēja gan skolēnus, gan skolotājus par projekta norisi. Piektdien devāmies mācību ekskursijā uz Haltia Eko centru, šeit mēs devāmies ekspedīcijā uz mežu, kur mācījāmies orientēties pēc zīmēm, kartē, izmantojot kompasu, pēc pusdienām bija iespēja braucienā ar kanoe laivām pa upi instruktoru pavadībā. Sestdien, tikšanās pēdējā dienā apmeklējām Helsinkus, kur iepazināmies ar pilsētas vēsturi un kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem.

Nākamā tikšanās notiks Cuba, Portugālē no 2016.gada 1.02.-6.02. Mājas darba tēma – Bioloģiskā daudzveidība.