Panākumu universitāte

Līderu apmācības programma

10.klases skolniece Inita Veļikodnaja ir uzsākusi JA-YE Latvija Līderu apmācības programmas "Personības izaugsmes meistarklases” apguvi.


Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement-Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) 2015.gadā uzsākusi īstenot jaunu Līderu programmu 15-20 gadu veciem jauniešiem, un tās mērķis ir veidot jauno līderu paaudzi Latvijas. Tā ir kopā ar Rīgas Koučinga skolu izveidota programma, kurā jaunieši izvērtēs un attīstīs savas uzņēmējspēju kompetences.

  Janvārī Latvijas jaunieši tika aicināti pieteikties JA-YE Latvija Līderu programmā, kas ietver sevis pilnveidojošas apmācības līderībā vidusskolas vecuma skolēniem, kuriem ir izteiktas līdera īpašības - entuziasms, godprātīgums, sirsnība, drosme, saprātīgums un stingrība, kā arī būtiski sasniegumi JA-YE Latvija programmās, sporta, sabiedriskajā dzīvē, mākslā vai citās jomās. Pirmajā kārtā no 69 pieteikumiem atlasīja 15 skolēnus-tur Inita neiekļuva, bet tad nāca piedāvājums izrādīt iniciatīvu un būt dažu laimīgo starpā, kuriem no JA-YE Latvija arī tiks nodrošināts mentora un kouču atbalsts savas sabiedrībai noderīgas idejas realizēšanai. Inita Veļikodnaja bija viena no tiem astoņiem Latvijas vidusskolēniem, kuri nenobijās un gāja uz šo mērķi, jo iecerējusi nākotnē Olaines 1.vidusskolā organizēt biznesa ideju atbalsta centru.  Jauniete jau no mācību gada sākuma aktīvi darbojas skolas biznesa ideju klubā, ir nodibinājusi skolēnu mācību uzņēmumu, uzrakstījusi teorētisko daļu zinātniski pētnieciskajām darbam „Jauniešu uzņēmējdarbības iespēju izpēte Olaines novadā” un  pavasara brīvlaikā tikās ar savu Līderu programmas kouču Daci Andersoni, lai pārrunātu savas idejas attīstības procesu. Uzdevums, kas jāpaveic nav no vieglajiem-līdz nākamā mācību gada sākumam jāizveido komanda savas idejas realizācijai un septembrī ideja jāprezentē Līderu programmā. Lai veicas!