Panākumu universitāte

Starptautiskā konference

Vidusskolēni - skolas jauno uzņēmēju kluba jaunieši piedalās starptautiskā konferencē par e-prasmju nozīmi ekonomikas izaugsmē, nodarbinātībā un izglītībā.


Marta vidū Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē Latvijas prezidentūras ietvaros, norisinājās konference “e-Skills for Jobs 2015”. Rīgā tikās aptuveni 250 starptautiska mēroga informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares profesionāļi, e-prasmju politikas veidotāji, nozares uzņēmumu un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai diskutētu par e-prasmju nozīmi darba tirgū un IKT lomu globālās ekonomikas attīstībā. Konferences laikā svinīgi tika atklāta Eiropas Komisijas (EK) informatīvā kampaņa “e-Skills for Jobs 2015”.

Starp jauniešiem, kuri ar JA-YE Latvija sadarbības partnera Microsoft Latvia atbalstu, tika uzaicināti uz šo konferenci, kas notika angļu valodā, bija arī 10.klases skolēni Maira Romanoviča, Inita Veļikodnaja un Oto Renārs Lūsis. Jaunieši aktīvi piedalījās diskusijās, kurās viena no galvenajām tēmām bija digitālās ekonomikas pārveidošanās process un šīs ekonomikas jomas ietekme uz pārējo biznesa nozaru attīstību un jaunu darba vietu radīšanu..

Informatīvās kampaņas “e-Skills for Jobs 2015” atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, augsta līmeņa amatpersonas no EK – Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un mazo un vidējo uzņēmumu (MVU), ģenerāldirektorāta pārstāvis Mishels Katinā (Michel Catinat), “Cisco” pārstāvis Pjotrs Pluta (Piotr Pluta), “Microsoft” korporācijas izglītības un apmācību politikas vadītāja Aleksa Džoisa (Alex Joyce) un citi.

Visā pasaulē darba tirgū aug pieprasījums pēc kvalificētiem un spējīgiem IT speciālistiem. Vēl vairāk — saskaņā ar IDC datiem e-prasmes vismaz pamata zināšanu līmenī tiek prasītas aptuveni deviņās no desmit piedāvātajām vakancēm pat neatkarīgi no uzņēmuma darbības nozares,” uzsver Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. „Tāpēc šobrīd kā savu prioritāro sociālās atbildības virzienu esam izvirzījuši atbalstu kvalitatīvai un mērķtiecīgai tehnoloģiju prasmju apguvei jauniešiem”.

Skolēni pēc konferences kā ieguvumu minēja iespēju papildināt savas angļu valodas zināšanas un prezentācijas prasmes, rakstot pieteikumu vairākās kārtās un klausoties ārzemju speciālistu uzstāšanos sesijās un dažādu ārzemju speciālistu pieredzi .

Plašāku informāciju un foto var aplūkot konferences mājaslapā - http://eskillsforjobs.lv/