EKO aktivitātes

Erasmus+ projekts „It’s time to help”

Erasmus + projekts ’’It’s time to help’’ ir Eiropas Savienības finansēts projekts, kurā apvienojas 5 Eiropas valstu eko skolas - Čehijas, Latvijas, Somijas, Portugāles un Maltas, lai izpētītu visas 7 ekoskolu tēmas, veiktu dažādus pētījumus par apkārtējo vidi, skolā, savā pilsētā un arī mājās, iepazītu viena otru, katras valsts kultūru, tradīcijas un sasniegumus eko jomā. Mūsu skolai šis projekts ir liels pārbaudījums, jo kā ekoskola vēl neesam pētījuši visas ekoskolu tēmas.


Projekta darbības laiks no 2014. gada septembra un līdz 2016. gada augustam.

Jau pirms došanās pirmajā braucienā uz Čehiju eko skolas aktīvisti veica pamatīgu izpētes darbu par tēmu „Ūdens’’. Mēs izpētījām, no kurienes tiek ņemts dzeramais ūdens pilsētā un skolā, kā tiek veikta ūdens patēriņa uzskaite, tā kvalitāti un izmantošanu skolā, tās apkārtnē, kā tiek novērsti ar ūdens padevi saistītie bojājumi skolā. Tika veikti arī aprēķini par to, cik daudz ūdens izlieto viens skolēns atrodoties skolā. Pētījuma rezultāti tika apkopoti prezentācijā.

Prezentācijas latviskā versija [PDF]

Uz pirmo satikšanos Čehijā devās divas skolnieces no 8. klases, kas darbojas ekoskolas darba grupā un trīs skolotāji. Aktivitātes Čehijā notika šogad no 02.02..- 06.02.Čehijas pilsētā Prerova. Skolēni no dažādām valstīm iepazīstināja ar savu skolu un prezentēja mājās veikto pētījumu par ūdeni. Vizītes laikā tika apmeklētas dažādas ar ekoloģiju saistītas vietas, kur skolēni jauktās grupās aktīvi darbojās un veica dažādus uzdevumus.
 

Tikām iepazīstināti ar eko māju Hostetinā – Čehijas dienvidos , kur viss ciemats dzīvo pēc „Zaļā principa” - mājas būvētas no ekoloģiskiem materiāliem, apkurei izmanto koka šķeldu, tualetēs un dārzu laistīšanai lieto tikai lietus ūdeni, izmanto Saules enerģiju.  Apmeklējām eko centru, kur skolēni, aktīvi darbojoties, izgāja 4 stihijas- zeme, gaiss, ūdens un uguns.  

 

Turpinājumā apmeklējām Experimentarium centru, kur  praksē pārbaudījām ūdens kvalitāti, iepazināmies ar mehānismiem, kas attīra ūdeni, veicām citus eksperimentus.

 

Šīs vizītes laikā iemācījāmies jaunas lietas, kas saistītas ar zaļo dzīvesveidu, ieguvām daudz informācijas, pieredzes un jaunas idejas, ko nevar nenovērtēt. Iepazinām citas ekoskolas, to darbību, apmainījāmies pieredzē par paveikto, kā arī ieguvām jaunus draugus no dažādām valstīm.

Nākamā tēma izpētei - „Enerģija”, aprīlī daļa ekoskolas skolēnu un skolotāji dosies uz Vāciju.

Brigita Zute