Pasākumi

19.05.2014.

Finišē spāņu valodas apguves pirmais gads

Kopš 2013.gada septembra Olaines 1. vidusskolā  vidusskolēni izmanto iespēju papildus obligātajai mācību programmai fakultatīvi apgūt spāņu valodu mūsu absolventes –franču un spāņu valodas speciālistes L.Glazkinas vadībā.


1.semestrī jaunieši cītīgi apguva spāņu valodas pamatus un iepazina šīs valsts kultūru, Ziemassvētkos mācījās un dziedāja spāņu Ziemassvētku dziesmas. 2.SEMESTRĪ  valodas apguves procesu papildinājām ar Spāņu kultūras dienu-2014 apmeklēšanu, jo 11.b klases skolnieces V.Konošonoka un V.Šteņa uzrakstīja projektu, kas guva finansiālu atbalstu Olaines novada domes jauniešu projektu konkursā. Tas pavēra iespēju apmeklēt interesantus pasākumus Rīgā. Spāņu kultūras centrā SENECA 4.aprīlī skolēni piedalījās atklātajā spāņu valodas nodarbībā, bet 12.aprīlī uzņēmīgākie-arī nodarbībā „Spāņu neparastā gastronomija”. 16.aprīļa vakarā Eiropas mājā visi kopā skatījāmies spāņu filmu „ES, ARĪ”(2009), bet 24.aprīlī devāmies uz Latvijas Kultūras akadēmiju-tur notika spāņu teātra un mūzikas vakars, kur uzstājās studenti, kuri apgūst spāņu valodu. 9.maijā uz Olaines 1. vidusskolu aicinājām ciemos spāņu kultūras centra direktoru JAVIER FERNÁNDEZ CRUZ un pasniedzēju Elīnu Viļumu-Kuzminu, kuri 9.-11.klašu jauniešiem vadīja spāņu valodas meistarklasi- ar spēles palīdzību nācās pārbaudīt zināšanas par Spāniju. Spēlē uzvarēja un SENEKAS balvas-spāņu mūzikas diskus ieguva pirmā komanda-J.Putniņa, K.Fedotova (9.b), A.Temirjova, A.Tolstiha (10.a). Skolēni pēc pasākuma, degustējot spāņu gastronomiju un pārrunājot pasākuma norisi, atzina, ka šādas nodarbības ir ļoti interesantas un tas devis iespēju ne tikai iepazīt spāņu valodu un kultūru, dzirdēt spāņu valodu profesionālā līmenī,  bet arī domāt par nopietnu pievēršanos šīs valodas apguvei nākamajā mācību gadā.

 Piebildīšu, ka šī projekta ietvaros katrā no pasākumiem tika iesaistīti arī 9.klašu skolēni, kuri mācības turpinās Olaines 1. vidusskolas 10.klasē un ir izteikuši vēlmi apgūt spāņu valodu. Meistarklasi apmeklēja un jaunu informāciju uz savu skolu aiznesa arī divi Olaines 2. vidusskolas 9.klases skolēni-O.Skrindevska un D.Inkins. Prieks, ka mūsu pirmskolas grupas audzēkņi skolotājas I.Ozoliņas vadībā bija atsaukušies spāņu kultūras centra SENEKA izsludinātajam zīmēšanas konkursam “Dažādā Spānija” , kur piedalījās vairāk kā 200 darbi no visas Latvijas, un 5-8 gadu vecuma grupā mūsu sešgadnieks R.Ulmanis iekļuvis labāko desmitniekā un 9.maijā saņēma apbalvojumu. APSVEICAM!

Rudenī projekts „Spāņu valodas apguves popularizēšana Olaines novada jauniešiem” turpināsies ar spāņu flamenko deju apguvi, otro meistarklasi, konkursu un citiem jaukiem pasākumiem. Nāc mūsu pulkā!

Pateicamies Olaines novada domei par atbalstu transporta nodrošināšanā uz pasākumiem Rīgā 4.un 24.aprīlī!

Direktora vietniece izglītības jomā E.Kalnbērza

 

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: