Pasākumi/Aktivitātes

3.03.2014.

Drošāka Interneta Diena 2014

11. februārī 11. gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, šogad īpaši uzsverot ikviena lomu un līdzdalību labākas interneta vides veidošanā.


Lai īpaši uzsvērtu jauniešu lomu kvalitatīvas interneta vides veidošanā, palīdzētu skolotājiem atrast labākos un noderīgākos resursus mācību procesa uzlabošanai, kā arī piedāvātu jauniešu redzējumu par perfektu elektronisku mācību materiālu, šogad kā centrālais Drošāka interneta dienas pasākums Latvijā bija konkurss „Jaunie interneta Guru”. Šim konkursam tika izvēlētas 20 komandas no visas Latvijas, balstoties uz iesūtītajiem mājasdarbiem. Mājasdarbs bija šāds - atrast, atlasīt internetā pieejamos kvalitatīvos, interesantos un mācību procesā noderīgos resursus par divām mācību priekšmetu tēmām:

  • Līderisms: talants vai apgūta pieredze (PSIHOLOĢIJA)
  • Tiesības un pienākumi demokrātiskā valstī (SOCIĀLĀS ZINĪBAS)

Mūsu skolas komanda, kuras sastāvā bija Dāvis Vuškāns, Andris Jeršovs un Iveta Romanova, vēlējās sevi pierādīt kā prasmīgus interneta lietotājus, tāpēc izpildīja mājasdarbu un iekļuva to 20 komandu sastāvā, kuri tika aicināti uz konkursa finālu BA Turība telpās.

Dienas pirmajā pusē tādi informāciju tehnoloģijas nozares pārstāvji kā digitālais čempions Reinis Zitmanis, draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks, ask.fm drošības speciāliste  Kate Prihodko un blogeris Krišs Kupruks prezentēja to, kā katrs no mums var uzlabot interneta vidi.

Dienas otrajā daļā risinājās Erudīcijas sacensības, kurās konkursa dalībniekiem bija iespēja parādīt savas zināšanas par informācijas tehnoloģijām un citiem ar internetu saistītiem jautājumiem.  

Vai arī Jūs varat?
  • Reģions, kur vidējais interneta ātrums ir 54,1 megabits sekundē (Mbps)? (8 burti)
  • Datora sastāvdaļa (11 burti)
  • Sociālā tīkla izveidotājs. (5 un 7 burti)
Vislielāko izaicinājumu radīja grupu darbs, kurā  bija jāizstrādā idejas par interesantiem un radošiem resursiem mācību vielu apgūšanai un darba prezentācija, jo to vajadzēja veidot pēc PechaKucha metodes – 10 slaidi, katram 20 sekundes ar ko komandas tika ļoti veiksmīgi galā. Šis darbs lika saprast, cik grūti skolotājiem ir dažkārt pasniegt sarežģītu mācību vielu pēc iespējas interesantāk, un skolotājām – kā konkrētos mācību priekšmetus skolēni gribētu apgūt.

Dienas noslēgumā notika apbalvošana, kurā visām komandām tika pasniegti drošsirdības zobeni tālākai cīņai ar nevēlamo interneta saturu.  

Galveno balvu, apmeklēt Future Classroom Lab Briselē, ieguva Mārupes vidusskolas komanda. Apsveicam!

Mūsu skolas komanda tika atzīta par erudītāko komandu, jo bija vienīga komanda no 20, kura pareizi atbildēja uz visvairāk uzdotajiem jautājumiem Erudīcijas sacensībās. Liels prieks par Dāvi, Andri un Ivetu.

Paldies Jums par piedalīšanos!
Informātikas skolotāja - Iveta
 

Visi tiek aicināti sekot līdz un piedalīties E-prasmju nedēļā 2014 no 24.-30. martam

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: