DARBA PLĀNS

Veselīgs ēdiens [PDF]
Ūdens sports Latvijā [PDF]

Ekoskolu un Jauno vides reportieru žurnāls "Kartupelis"

1. numurs [PDF]

Ekoskola

Ekoskolu ziemas forums

Mūsu skolas komanda un skolotāja Brigita Zute piedalīsies Ekoskolu ziemas forumā. No 21. līdz 23. februārim Vides izglītības fonds sadarbībā ar Daugmales pamatskolu un Ķekavas novada pašvaldību īstenos pirmo Ekoskolu ziemas forumu, kas vienuviet pulcēs 200 dalībniekus, skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm.

Ziemas Ekoskolu foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Ekoskolu forums sniedz iespēju iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savā skolā, gan ikdienā.

Foruma pirmajā dienā notiks pieredzes sesijas, iedvesmojoša stāsta vakars, kuru vadīs vides žurnāliste Anitra Tooma, lekcija par Eko ideju inkubatoru skolās, par kuru vairāk stāstīs Renāte Lukjanska no Sociālo inovāciju centra, būs skatāmas dažādas īsfilmas un jauniešu sagatavotās prezentācijas par videi draudzīgu rīcību skolās.

Otrajā dienā paredzētas tematiskās lekcijas un darbnīcas par dažādām tēmām, kas saistītas ar atbildīgu dzīvesveidu un Ekoskolu programmas gada tēmām. 

Dienas sesiju noslēgumā dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt gūtās zināšanas Ekoskolu zināšanu olimpiādē un piedalīties Ekoskolu Olimpiskajās spēlēs – atraktīvās sportiskās un izglītojošās aktivitātēs, bet vakarā baudīt zaļo humoru kopā ar improvizācijas teātri Improzoo.lv.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau desmit gadus. Ekoskolu programmā šobrīd darbojas 170 izglītības iestādes. Vairāk par Ekoskolu programmu: www.videsfonds.lv