Pasākumi/Aktivitātes

17.02.2014.

Karjeras izglītības akcija "Ēnu diena" Olaines 1. vidusskolā

Karjeras izglītības akciju "Ēnu diena" Junior Achievement - Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) 2014.gada 12. februārī rīkoja jau 14.gadu. Olaines 1. vidusskolas jaunieši, kā ik gadu, bija ļoti aktīvi savas nākamās profesijas pētnieki un no 7.-9.klasēm ēnot devās 29 skolēni, bet no vidusskolas-42 jaunieši.


Piesakoties uz kādu no Ēnu dienas mājas lapā piedāvātajām 5703 vakancēm no 725 uzņēmumiem (aptverta visi Latvijas novadi), mūsu jaunieši izrādījuši interesi sekojošās jomās:

 
Nozare

Skolēnu skaits, kuri devas ēnot attiecīgos speciālistus

Veselības aprūpe, rehabilitācija
10
IKT, programmēšana
7
Televīzija, radio, DJ
7
NBS sporta klubs, Latvijas futbola virslīga, sporta žurnālistika- LOK
5
Gaisa satiksme
4
Autotransports, loģistika
4
Horeogrāfija
4
Arhitektūra, būvniecība
3
Finanses, Swedbank
4
Valsts pārvalde -Latvijas Saeima, Olaines novada dome
4
Policija
2
Daba
2
Prese
2
Jūrniecība
2
Tirdzniecība
1
Ēdināšana
1
Skaistumkopšana
1
Nekustamie īpašumi
1
Televīzijas šova “Izklausies redzēts” filmēšana SIA Refs
7
 

Šis gads nav izņēmums un, pateicoties skolēnu veiksmīgi uzrakstītajām motivācijas vēstulēm, mūsu jauniešiem bija iespēja atkal nokļūt vispieprasītākajos uzņēmumos – ēnot "airBaltic" stjuartu vēlējušies 356 jaunieši (17 cilvēki uz vienu vietu) un laime uzsmaidīja mūsu 10.klases skolniecei Agnesei Tolstihai, kura ar AirBaltic apkalpi devās lidojumā uz Lietuvu. Tāpat pietiekami lielu konkurenci nācās piedzīvot tiem skolēniem (A.Hudicka, R.Pētersone, E.Meļņikova, S.K.Žira, M.Krivošeina, L.Luckāne, L.Eihe, M.Pētersone), kuri ēnoja kādu no mediķiem vai rehabilitācijas speciālistiem. Interesanti, ka 7.klašu skolēni K.Eiduks, A.Aleksejeva, A.Melne droši pieteicās ēnošanai un uz vienu dienu kļuva par ēnu programmētājam uzņēmumā Ozols grupa, Saeimas deputātu vai lidostas Rīga gaisa satiksmes vadības dispečeri. Savukārt, daži jaunieši (J.Skribāns, A.Čmiļs, K.Feoktistova, M.Siliņa) ēnošanas vietas mērķtiecīgi meklēja paši, lai pārliecinātos, vai, šopavasar beidzot 12.klasi, izvēlētais tālāko studiju virziens ir vispiemērotākais. Uz Olaines novada domi iepazīt savu pilsētu no domes priekšsēdētāja vietnieka skatupunkta un tās attīstības iespējas devās V.Stramkalis no 8.klases un J.Ševcova no 11.klases.

Skolēnu saņemtajos Ēnu dienas apliecinājumos no uzņēmēju puses uzteikta mūsu jauniešu mērķtiecība, domāšana, atvērtība, atbildīgums, ieinteresētība, zinātkāre, sportiskums.

Ēnu dienas izvērtējumā skolēni norādīja, ka, lai veiksmīgāk sagatavotos studijām izvēlētajā nozarē,  skolā vairāk būtu jāpievērš uzmanība starppersonu komunikācijas apguvei, matemātikai,  dabaszinātnēm, valodām, uzņēmējdarbībai,  komerczinībām, ekonomikai, latviešu valodai, diskusiju organizēšanai, informātikai, programmēšanai,  ideju ģenerēšanai un to aizstāvēšanai, psiholoģijai, sportam,spējai uzņemties atbildību, radošām aktivitātēm.

Ekonomikas stundu ietvaros skolēni prezentēja Ēnu dienā redzēto un iegūto.

Prieks, ka vairākiem skolēniem ir piedāvātas darba iespējas ne tikai vasaras sezonā. Lai veicas!

Ēnu dienas foto un video skatieties www.enudiena.lv.

Paldies uzņēmumiem un iestādēm, kur viesojās Olaines 1. vidusskolas skolēni, par ieinteresētību un ieguldījumu jauniešu uzņēmējspēju pilnveidē!

Direktora vietniece mācību darbā Elita Kalnbērza

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: