Pasākumi/Aktivitātes

15.11.2013.

Mazie uzņēmēji

Šajā mācību gadā arī jaunāko klašu skolēni uzsāk līdzdalību Junior Achievement Young Enterprise Latvija programmā „ Skolēnu mācību uzņēmumi” /SMU/.


Lai uzzinātu, kā jāveido uzņēmums, kā sekmīgi sagatavoties SMU tirdziņam, 7.novembrī septiņpadsmit 4. - 6.klašu skolēni - topošo SMU pārstāvji - ar Olaines novada pašvaldības skolēnu autobusu devās uz Bauskas sākumskolu, lai gūtu pieredzi Mārtiņdienas SMU gadatirdziņā. Bauskas sākumskolas skolotāja SMU konsultante Solvita Lauzēja pastāstīja kā šīs skolas jaunie uzņēmēji iemācās veidot savu uzņēmumu. Mūs uzrunāja arī SMU „ Dižkoks” veidotāji: Matīss Kataņenko un Airita Skaldere, - otrās vietas ieguvēji pamatskolu klašu grupā valsts finālā 2012./2013.m.g. Bauskas sākumskolas skolēni bija izveidojuši vairāk kā 20 mācību uzņēmumus. Piedāvātā produkcija bija visdažādākā - pašgatavotas dizaina lietiņas, sveces, koka virtuves piederumi, latu kolekcijas paliktņi, svečturi u.c. produkcija. Varējām mācīties pārdotprasmi, kā noformēt preci pārdošanai. Skolotāja Solvita Lauzēja un direktores vietniece izglītības jomā Inita Nagņibeda pastāstīja par skolu. No skolas tornīša varējām aplūkot Bauskas pilsētu.     Atvadoties no viesmīlīgajiem saimniekiem, vienojāmies, ka Bauskas sākumskolas SMU piedalīsies Valentīndienas tirdziņā mūsu skolā.

Brauciena laikā pabijām pie Bauskas pils, aplūkojām Jumpravas dolomīta atsegumu Lielupes krastā. Bauskas tūrisma informācijas centra darbiniece pastāstīja mums par senajām garuma un svara mērvienībām, un tagad zinām, cik olektis gari esam, cik pudu sveram.

Atgriezāmies skolā spara pilni veidot mācību uzņēmumus. Pieredzes apmaiņas grupu vadīja ekonomikas skolotāja Brigita Eltermane un direktora vietniece mācību darbā Elita Kalnbērza.

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: