Labdarība

Labdarības nedēļa 2012. gada decembrī

Labdarības nedēļā „Atver sirdi!”
 saziedotā naudas summa –
1275,58Ls

Ziemassvētki ir laiks, kad katrs no mums saņem, bet tajā pašā laikā arī dod otram. Pagājušogad Olaines 1.vidusskolas parlaments atsaucās aicinājumam iesaistīties labdarības pasākumā Iecavā un arī aicināja Olaines 1.vidusskolas skolēnus ziedot naudu tiem, kam tā nodrošinātu fizisko un garīgo attīstību.

Jau tad radās ideja, ka šādu pasākumu vajadzētu sarīkot Olainē, un varbūt pat veidot kā tradīciju - palīdzēt tiem, kam tajā brīdī palīdzība ir nepieciešama. Un arī Olainē ir divi bērni (Rūta ir ļoti pozitīva un aktīva meitenīte. Viņai ir psihomotorās attīstības traucējumi, neprecizēta ģenētiska saslimšana, kas izpaužas kā lēna fiziskā un garīgā attīstība, jaukti kustību un koordinācijas traucējumi, stabilitātes trūkums ķermeņa kustīgajām daļām, aizkavēta valodas attīstība. Attīstības traucējumu iemeslus mediķi meklē joprojām. Kopš meitene apmeklē bērnudārzu, acīmredzami ir uzlabojusies viņas ieinteresētība apkārt notiekošajā. Attīstības veicināšanai speciālisti ieteica apmeklēt delfīnterapiju, un 2011. gadā Rūta pirmo reizi mūžā satikās ar delfīnu un ļāvās šī ūdens iemītnieka terapijas spējām. Pēc saņemtā kursa novērojamas ļoti pozitīvas izmaiņas meitenītes attīstībā. Redzot tik pozitīvo meitenes attīstības dinamiku, speciālisti iesaka Rūtai turpināt delfīnterapiju, jo tikai periodiska procesu atkārtošana var ikvienu tuvināt iespējami labākam rezultātam.

Timofejam ir pieci gadi. Trīs mēnešu vecumā zēnam tika veikta sirds operācija. Patstāvīgi staigāt viņš sāka divu gadu vecumā. Timofejam joprojām ir līdzsvara un uztveres traucējumi, aizkavēta arī valodas attīstība. Zēns regulāri apmeklē bērnudārzu un vairākus rehabilitācijas speciālistus: fizioterapeitu, logopēdu, ergoterapeitu – tā ir viņa ikdiena. Sensomotorās un valodas attīstības stimulācijai arī Timofejam speciālisti iesaka apmeklēt delfīnterapiju.), kam ir garīgās un fiziskās attīstības traucējumi. Šo bērnu ārstēšanai ir nepieciešama delfīnu terapija. Tā arī mēs, skolas parlaments, nolēmām darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai bērni varētu saņemt viņiem nepieciešamo ārstēšanos.

Parlaments veselas nedēļas garumā aicināja skolēnus ziedot naudiņu skolā. Divas dienas notika tirdziņi, kuros varēja iegādāties gan saldumus, gan rotājumus un mantiņas, kurus bija veidojuši paši skolēni. Kā pašas Labdarības nedēļas noslēgums bija svētku koncerts „Atver sirdi”.

Sestdien, pulksten 16:00, Olaines 1.vidusskolas aktu zāli pildīja gan skolotāji, gan skolēni, gan Olaines iedzīvotāji. Skatītājus koncertā priecēja skolas skolēni gan ar mākslas vingrošanu, gan ar dziedāšanu un dejošanu, gan ar čella un klavierspēles duetu. Koncerta noslēgumā uzstājās skolas absolvents Valdis Indrišonoks, kopā ar dēlu Kristu. Koncerts bija skaists un baudāms, tieši tāpēc, ka visi mākslinieki uzstājās no sirds un nodeva savu vēstījumu arī skatītājiem.

Pēc koncerta sekoja jautra un humora pilna izsole. Izsolītos darbiņus veidoja paši skolēni un arī Olaines iedzīvotāji. Jāatzīst, ka bez lieliskajiem izsoles vadītājiem, tas nebūtu bijis tik spilgts noslēgums visai Labdarības nedēļai.

Labdarības nedēļas organizēšana prasīja daudz laika un enerģijas, bet tas pilnīgi noteikti bija to vērts. Mums visiem šie Ziemassvētki paliks atmiņā jo īpaši gaiši, jo šinī gadā mēs esam palīdzējuši diviem Olaines iedzīvotājiem. Un nekas cits mums nedos tādu gandarījumu, kāds tas bija sestdien koncertā, paraugoties uz abu mazo bērniņu priecīgajām sejiņām.

Iegūtā naudiņa tika sadalīta divās daļās, un katram bērnam fondā „Ziedot” ieskaitīti 637,79Ls

  • Skolēnu kārumu tirdziņā 11.12. – 141,72Ls
  • Skolēnu dāvaniņu tirdziņā 12.12. – 161,30Ls
  • Ziedojumu kaste no 10.12.līdz 14.12. – 152,21Ls

 

  • 15.12.labdarības tirdziņā – 81,40Ls
  • 15.12. ieeja koncertā – 411,58Ls
  • 15.12. labdarības izsole – 326,80Ls

Kopā mēs esam stipri!