Comenius

Grieķija

No š.g. 03.06. -10.06.notika pēdējā Mūžizglītības Comenius skolu projekta „We all came here from somewhere” vizīte Grieķijā, Thermi. Braucienā piedalījās projekta koordinatore L.Zujeva.


Šīs tikšanās laikā tika izvērtēts projekta darbs divu gadu garumā, izrunāti tā plusi un mīnusi. Tikšanās laikā strādājām pie gala atskaites sastādīšanas. Tikšanās piedalījās visu projektā iesaistīto skolu koordinatori, kā arī citi skolotāji – kopumā 45 cilvēki no 17 skolām. Vizītes laikā tikāmies ar Thermi pilsētas mēru, izglītības iestāžu un preses pārstāvjiem, apmeklējām Thermi pilsētas ikgadējo skolēnu teātra festivālu.

Par godu pēdējai tikšanās Thermi pamatskolā bija noorganizēts skolēnu koncerts, kurā varējām vērot skolēnu talantus dziedāšanā un dejošanā, varējām noskatīties skolēnu iestudēto grieķu leģendu par Grieķijas rašanos. Visu valstu projektu koordinatori iestādīja olīvkoku, kas simbolizē savstarpējo cieņu un sapratni, katrs koordinators kā dāvanu saņēma arī mazu olīvkoku, ko aizvest uz savu dzimteni. Koncerta noslēgumā visi vienojās kopējā sirtaki dejā.

Vizītes laikā iepazināmies ar arī Grieķijas ievērojamākajām vietām un nacionālo virtuvi.