Comenius

Lietuva

2011.g. 15.05.-19.05. skolotājas L.Zujeva un I.Orste devās uz nākamo Comenius projekta tikšanos Lietuvā, Utenas pilsētā. Utena atrodas apmēram 100km no Paņevežiem.


Šajā tikšanās reizē piedalījās mūsu partneri no Turcijas, Francijas abām skolām, Spānijas, Beļģijas, Polijas, Skotijas, kā arī paši mājinieki lietuvieši. Mūs uzņēma kā savus vistuvākos cilvēkus gan projektā iesaistītie Lietuvas skolotāji, gan skolas direktore, kā arī citi skolā sastaptie skolotāji, jo mēs patiešām esam vistuvākie kaimiņi unšajā tikšanās reizē jutāmies gandrīz kā mājās!

Tikšanās tēma – Mūsu dzīves stils pagātnē un tagadnē. Katrai valstij kā parasti bija jāsagatavo Power Point prezentācija par doto tēmu. Šoreiz mēs mājas darba veidošanā iesaistījām 8.klašu skolēnus, kuri patiešām veica lielisku darbu, bet vislabākais darbs , kuru arī vedām prezentēt uz Lietuvu bija 8.c klases meitenēm Veronikai Šteņai un Evitai Krevņevai. Papildus prezentācijai mums bija jāsagatavo arī kāds materiāls nelielai izstādei – vedām parādīt savas rakstainās zeķes un cimdus.

Prezentāciju laikā uzzinājām daudz jaunus un interesantus faktus par citām Eiropas valstīm un nonācām pie secinājuma, ka ir daudzas lietas, kas kopējas ļoti daudziem – svētku svinēšana ģimenes lokā, dažādu rokdarbu veidošana, kas kā ģimenes tradīcija iet no paaudzes uz paaudzi un ir mūsu kultūras mantojums.