Pasākumi/Aktivitātes

12.05.2011.

Jaunietis Jaunietim

Zināšanu un ideju viesuļvētra –  jauniešu sadarbības pasākums „Jaunietis jaunietim”

Jaunieši, videi draudzīga domāšana, komanda un iedvesma. Tā varētu raksturot pasākumu, kas 29. aprīlī ar Olaines novada domes atbalstu notika mūsu skolā. Pasākumā piedalījās gan ciemiņi – jaunieši no Salaspils, Baložiem, Rēzeknes, Līvāniem - , gan mūsu pašu novada aktīvie jaunieši no Olaines Sarkanā Krusta, Olaines Jauniešu padomes, Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledžas un organizatori - Olaines 1. vidusskolas Skolēnu parlamenta jauniešu grupa.


Visas dienas garumā jaunieši piedalījās semināros, diskusijās un darbnīcās. Tā kā saliedēta komanda ir viens no veiksmīgas darbības pamatnoteikumiem, tikko atbraucot, jaunieši piedalījās seminārā par komandas veidošanu, ko vadīja Valdis Vanags no Sense of Team. Jaunieši gan ieguva teorētiskas zināšanas, gan, pildot uzdevumus, veidoja paši savu priekšstatu un atziņas. Papildus tas bija arī veids, kā atraisīties un iepazīt vienam otru.

Lielās Talkas ieskaņās par zaļu domāšanu un iepirkšanos stāstīja Anitra Tooma, „Vides Vēstis” galvenā redaktore. Atraktīvā un neformālā gaisotnē jaunieši ieguva jaunas, nedzirdētas zināšanas. Uz videi draudzīgo preču galda nonāca Indijas ziepju rieksti, ar ko var mazgāt veļu, ekošķiedras lupatiņa, smiltsērkšķu eļļa, kas palīdz labāk par visiem izreklamētajiem un ķīmiskajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, pat ekoloģiskās apakšbikses, „Madara” kosmētika un citas preces, kas nekaitē ne mums pašiem, ne videi.

Ideju darbnīcās jaunieši par tēmām „daba”, „politika”, „labdarība”, „kultūra” un „sports” plānoja pasākumus. Kas zina, varbūt kāds no šiem pasākumiem tiks realizēts arī dzīvē! Tā bija lieliska iespēja izplānot savu sapņu pasākumu, papildus uzzinot arī pārējo jauniešu radošās idejas.

Pasākuma formālās daļas noslēgumā pie mums viesojās Eva Ikstena – Strapcāne, mūsu skolas absolvente, žurnāliste, ar iedvesmojošu diskusiju „Jauniešu sapņi un to realizēšanas iespējas”. Runājām par nākotni Latvijā, par mūsu pašu sapņiem, kā arī smēlāmies pozitīvas emocijas, iedvesmu un atziņu, ka „īstenībā viss ir iespējams”, klausoties un skatoties stāstu par Evas un viņas domubiedru sapni, kas nu ir realizēts un aizrauj ikvienu – Imanta Ziedoņa fonda izveide un izdotais īpašais mūzikas albums "Viegli". Vairāk par šo veiksmes stāstu www.fondsviegli.lv. Albumu var iegādāties grāmatnīcās un fonda mājaslapā. Viena no vērtīgākajām atziņām „Latvija ir iespēju zeme, vajag tikai darīt!”

Kopumā pasākums izvērtās ļoti jauks un vērtīgs. Liels paldies organizatoriem, Olaines 1. vidusskolas Skolēnu parlamenta grupai, Līgai Gulbei un semināru vadītājiem, Olaines novada domei, kā arī, protams, dalībniekiem! Ceram uz turpmāku sadarbību!

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: