Comenius

Spānija

No š.g. 21.03.-27.03. Olaines 1.vidusskolas skolotāju delegācija sešu skolotāju sastāvā devās uz tikšanos Torrejon De Ardoz Spānijā Mūžizglītības Comenius skolu daudzpusējās partnerības „We all came here from somewhere” ietvaros.


Braucienā piedalījās Olaines 1.vidusskolas direktors J.Volāns, direktora vietniece L.Gulbe, projekta koordinatore L.Zujeva, tautisko deju skolotāja A.Freimane, sākumskolas un angļu valodas skolotāja I.Orste un vizuālās mākslas skolotājs Bruno Bahs.

Tikšanās tēma bija saistīta ar katras valsts valodas īpatnībām, tās mācīšanas metodiku, kā arī kopīgo un atšķirīgo katras tautas valodā. Mūsu skolotāji Ilze Orste un Bruno Bahs stāstīja par latviešu alfabētu, garajiem patskaņiem, mīkstinājuma līdzskaņiem kā arī mēģināja iemācīt dažas frāzes latviešu valodā. Jāatzīst, ka lielākajai daļai latviešu valodas vārdu apguve sagādāja patiesas grūtības.

Braucienā laikā bija iespēja izbaudīt spāņu nacionālo virtuvi, kā arī apskatīt dažas ievērojamas vietas, piemēram Servantesa dzimto pilsētu, Segoviju, Madridi.

Nākamā tikšanās ir paredzēta Rumānijā, Giubega no š.g.04.04.-09.04. No mūsu skolas braucienā dodas projekta koordinatore L.Zujeva, tautisko deju skolotāja A.Freimane, kā arī 8.-12.klašu dejotāji L.Janauska, L.Luckāne, T.Jankava, L.Orste, G.Luckāns, M.Zavadskis, J.Gogulis, kā arī 9.c klases skolēns A.Govorins.