Comenius

Pirmā tikšanās

Mūžizglītības programmas Comenius skolu daudzpusējās partnerības projekta ‘’We all came here from somewhere” pirmā tikšanās Turcijā, Denizli.


No š.g. 3.10.-10.10. Turcijas pilsētā Denizli notika Comenius skolu projekta  „We all came here from somewhere” pirmā tikšanās. Pasākumā piedalījās 32 dalībnieki no 16 valstīm, kas ir iesaistītas projektā. Olaines 1.vidusskolu pārstāvēja šī projekta koordinatore Lilita Zujeva un tautisko deju skolotāja Aija Freimane. Jau lidostā Denizli vēlā vakara stundā mūs sagaidīja Denizli pilsētas starptautisko projektu koordinators Durmus Sevendiks. Pēc pusotras stundas ilga brauciena nonācām viesnīcā. Nākamā trīs dienas Anfartalar Lisesi skolā Denizli notika projekta sanāksmes, kuru laikā katra dalībvalsts prezentēja savu valsti un skolu. Tā šo dienu laiku iepazināmies ar sadarbības partneriem un guvām nelielu ieskatu par valstīm, kas iesaistītas projektā un skolām. Sanāksmju laikā tika risināti arī dažādi organizatoriski jautājumi. Projekta sanāksmes noslēgumā tikāmies ar Denizli pilsētas izglītības iestāzu vadītājiem. Brauciena laikā bija iespēja arī izbaudīt Turcijas nacionālo virtuvi, kā arī apmeklēt Pamukali, Efesu un citas ievērojamas vietas Turcijā.

 Darbs projektā solās būt ļoti spraigs un darbietilpīgs, jo katru mēnesi ir paredzēts veikt kādu prezentāciju par noteiktu tēmu, piemēram, novembra tēma ir „Arhitektūras pieminekļi Latvijā”, bet decembra – „Eiropa – atvērti vārdi vēstures un arheoloģijas izzināšanai un vēsturiskiem notikumiem”.

 Projektā bija aicināti piedalīties 8.-11.klašu skolēni, kopumā pieteicās 42 skolēni, bet  pirmo darbiņu – prezentāciju Power Point versijā par tēmu ‘’Arhitektūras pieminekļi Latvijā” noteiktajā laikā 30.septembrī iesūtīja tikai 20 skolēni. Pagaidām vēl nav līdz galam izlemts, kurās aktivitātēs piedalīsies projektā iesaistītie skolēni, bet braucienā uz kādu no šīm 16 skolām ārvalstīs noteikti piedalīsies tikai paši čaklākie un atbildīgākie. Vēl ir arī diezgan nopietna problēma – skolēnu izmitināšana, jo ir vienošanās starp partneriem, ka skolēnus uzņem ģimenēs.

Projekta tikšanās notiek katru mēnesi un skolas pašas izlemj, kuras tikšanās sapulces apmeklēt, ir tikai jāievēro panāktā vienošanās – viena mācību gada laikā ir jāapmeklē vismaz 3 tikšanās, prezentācijas par noteiktu tēmu ir jāiesūta katru mēnesi tās valsts koordinatoram, kurš organizē tikšanos, pirmā– Turcijā 2010.gada oktobrī, otrā - Francijā 2010.gada novembrī  un pēdējā tikšanās Grieķijā 2012.gada jūnijā  ir obligātas katrai valstij.

Uz otro projekta sanāksmi Francijas pilsētā Bordo no š.g.03.11.-08.11. dodas skolas direktors Jāzeps Volāns, projekta koordinatore Lilita Zujeva, sākumskolas un angļu valodas skolotāja Ilze Orste un vizuālās mākslas skolotājs Bruno Bahs.