Arhīvs

16.03.2009.

Ēnu diena ASV vēstniecībā

"2009. gada 11. martā ASV vēstniecībā Latvijā notika Ēnu diena, kuras laikā vēstniecību apmeklēja JAL dalībskolu skolēni. Ēnu dienas laikā skolēni tikās ar vēstniecības darbiniekiem, noklausījās lekciju par vēstniecības darbu, kā arī tikās ar ASV vēstniecības pilnvaroto lietvedi Brūsu Rodžersu.


JAL dalībskolu skolēni sacentās par iespēju piedalīties vēstniecības organizētajā Ēnu dienā, sagatavojot eseju angļu valodā. Iespēja apmeklēt vēstniecību tika 5 labākajiem eseju autoriem: Anna Beitāne (Jelgavas 6.vidusskola), Mareks Pentjušs (Olaines 1.vidusskola), Pēteris Rozenbaks (Madonas valsts ģimnāzija), Santa Biseniece (Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāzija) un Jekaterina Kostrova (Rīgas Klasiskā ģimnāzija)." citāts no http://www.pirmaismiljons.lv/Lists/12/DispForm.aspx?ID=163

http://latvian.riga.usembassy.gov/pr20090317.html: "Ēnu dienā ASV vēstniecībā Rīgā viesojās skolēni no Latvijas vidusskolām – Junior Achievement Latvia biedri.

 Skolēni iepriekš tika rakstījuši esejas par savu interesi par diplomātiju, ārpolitiku, kā arī par savu vēlmi apmeklēt ASV vēstniecību. No viņu vidus tika izvēlēti Ēnu dienas dalībnieki.

 Ievadā  Ēnu dienas dalībnieki noklausījās nelielu stāstījumu par ASV diplomātisko dienestu. Pēc tam skolēni apmeklēja vēstniecības nodaļas un tikās ar amerikāņu diplomātiem un vietējiem darbiniekiem. Skolēnus īpaši interesēja informācija par iespējām strādāt diplomātiskajā dienestā.

 Piemiņai par šo dienu skolēniem uzdāvināja grāmatas par ASV vēsturi un ASV/Latvijas karogu nozīmītes."

 

2009.gada 11.martā es apmeklēju Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību Rīgā. Četru stundu garumā mums pastāstīja, kā darbojas ASV vēstniecība. Mēs apmeklējām katru nodaļu, kur mums pastāstīja par darbu vēstniecībā. Mums izrādīja visas pieejamās telpas sākot no ēdnīcas līdz autostāvvietai. Tā kā Amerikas Savienotajās Valstīs tika ievēlēts jauns prezidents, kurš pārstāv demokrātu partiju, ASV vēstnieks Latvijā Charles Larsons tika atsaukts atpakaļ uz ASV, jo Larsons pārstāvēja republikāņu partiju. Nākamo vēstnieku no ASV varam sagaidīt tuvākajos mēnešos. Neskatoties uz to, ka Latvijā nav vēstnieka, vēstniecību vada Brūss Rodžers (Bruce Rogers). Man bija tas gods sarokoties ar Brūsu Rodžersu. Pats interesantākais, kas mani pārsteidza vēstniecībā, ka lielākajai daļai darbinieku ir dažādas profesijas. Visiem vēstniecības topošajiem darbiniekiem obligāti jānokārto tests ar labiem rezultātiem.

Pateicoties gribasspēkam es piepildīju vienu no saviem daudzajiem mērķiem dzīvē.

Mareks Pentjušs 10.b klase

 

 

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: