Labdarība

Labdarības nedēļa „Atver sirdi!”

Olaines 1. vidusskolas skolēnu parlaments aicina piedalīties no 2014. gada 8. līdz 13. decembrim labdarības nedēļā

„Atver sirdi!”
Visi labdarības nedēļā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti divu māsiņu, Olaines novada, Medemciema iedzīvotāju - 

Vanesas (8 mēneši) un Nikolas (6 gadi) rehabilitācijai


Palīdzēsim māsiņām -  Nikolai un Vanesai:
  • Ziemassvētku tirdziņi garajos starpbrīžos aktu zālē un vecā korpusa 2.stāva vestibilā:
    • 09.12. Kārumu tirdziņš. Atnes uz skolu pašceptu cienastu un līdz plkst.9.00 atstāj to parlamenta telpā. Nāc iepirkties!
    • 10.12. Ziemassvētku dāvanu tirdziņš. Burvīga iespēja nopirkt dāvaniņas saviem draugiem un tuviniekiem, vienlaicīgi    sniedzot atbalstu Vanesai un Nikolai. Savas pašgatavotās dāvaniņas, kuras tiks pārdotas tirdziņā, nes uz parlamenta telpu līdz 09.12.plkst.9.00!
  • Ziedo naudas līdzekļus ziedojumu kastītē no 8. līdz 12.decembrim 1.stāva vestibilā!
  • Nāc uz Ziemassvētku labdarības koncertu un aicini savus draugus un ģimeni 13.decembrī plkst.17.00 skolas aktu zālē! Ieeja par ziedojumiem. Vienu stundu pirms koncerta varēs iepirkties labdarības tirdziņā. Pēc koncerta piedalies labdarības izsolē, kur varēsi iegādāties Ziemassvētku dāvaniņas! Savas izgatavotās dāvaniņas (Ziemassvētku apsveikumus, eglīšu dekorus, adītas zeķes, gleznas u.c.), kuras vēlies piedāvāt izsolei vai tirdziņam, atnes uz parlamenta telpu līdz 11.decembrim.
  • Māsiņas ļoti priecāsies saņemt tevis zīmētus zīmējumus un vēstulītes. Atnes tos uz parlamenta telpu līdz 13.decembrim!

Nikola ir dzīvespriecīga un smaidīga meitene. Viņai patīk mūzika, nodarbības baseinā un lielu sajūsmu rada kontaktēšanās ar citiem bērniem. Mazā Vanesa ir nedaudz nopietnāka, taču viņai ļoti patīk savā valodiņā pļāpāt un bieži smaidīt. Abām māsiņām ir neprecizēta ģenētiska saslimšana.

Meitenēm ir aukslēju šķeltne un uztveres un kustību traucējumi. Apmēram trīs mēnešu vecumā abām māsām sākās krampju lēkmes. Nikola ir guļošs bērniņš, viņai ir arī skolioze un izteikts olbaltumvielu trūkums, tāpēc nepieciešama speciāla pārtika. Ar ziedotāju atbalstu Nikola ir saņēmusi divus rehabilitācijas kursus Starptautiskajā rehabilitācijas centrā Truskavecā, Ukrainā. Pēc pirmā ārstēšanās kursa meitene ir sākusi velties un satvert priekšmetus. Abas meitenes regulāri apmeklē valsts apmaksātās rehabilitācijas iespējas, tai skaitā Gaiļezera rehabilitācijas kursu, kur ir masāžas, vingrošana, fizioterapeits, logopēds.

 Lai māsiņas izveseļotos, vēl nepieciešams nopietns darbs un tikpat nopietni finansiālie līdzekļi (apmēram pieci tūkstoši eiro gadā). Speciālisti iesaka abām meitenēm regulārus fizioterapijas, osteopāta, mikrologopēda nodarbību un sanatorijas un stacionāra rehabilitācijas procedūru apmeklējumus. Nikolai nepieciešama arī ergoterapija un reitterapija. Vecāki ļoti cenšas nodrošināt māsiņām svarīgākās terapijas, tomēr vēl lielāki ieguldījumi ģimenei nav pa spēkam.

MUMS KOPĀ IZDOSIES!

Sīkāka informācija pa telefonu 67147305