Pasākumi/Aktivitātes

11.10.2013.

Zinātnes diena Olaines 1. vidusskolā

27.septembrī aptuveni 300 Eiropas pilsētās tiks atzīmēta Zinātnieku nakts 2013 un Latvijā par godu šim notikumam vienlaikus vairākās pilsētās tika rīkoti dažādi pasākumi un aktivitātes. Olainē pirmo reizi notika Zinātnes diena, ko organizēja Olaines 1. vidusskola.


Mūsu skolai ir tradīcija skolu draudzības konferences zinātniski pētnieciskajā darbā jau gandrīz 20 gadu garumā ik pēc 4 gadiem organizēt kādā no draudzības skolām - Olaines 1.vidusskolā, Līvānu 1. vidusskolā, Aizkraukles novada ģimnāzijā, Rīgas Juglas vidusskolā, Babītes vidusskolā vai Olaines 2. vidusskolā. Lai pilnveidotu pētnieciskās darbības kvalitāti , šogad mainījām konferences veidu un noorganizējām Zinātnes dienu „Mūsdienu jaunietis-jaunais zinātnieks”, kas tika veidota kā ievads Zinātnieku nakts-2013 pasākumu apmeklējumam. Zinātnes dienā no katras draugu skolas piedalījās 3-5 vidusskolēni un 2 pedagogi vai administrācijas pārstāvji. Olaines 1.vidusskolu pārstāvēja 2012./2013. gada labāko pētījumu autori S.Fukse, E.Meļņikova (11.kl.), M.Markusa, M.Pētersone, A.Jeršovs, A. Čmiļš, A.Romanova, I.Romanova (12.kl.) un zinātniski pētnieciskā darba koordinatores A.Jankava un E.Kalnbērza.

Konferenci atklāja direktors J.Volāns, kam sekoja iepazīšanās ar Zinātnes dienas dalībniekiem un Olaines novada domes izglītības speciālistes M.Zaubes uzruna jaunajiem pētniekiem. Konferenču zālē uzstājās un atbildi kopā ar jauniešiem uz jautājumu: „Kas ir zinātnieks” meklēja Olaines 1. vidusskolas absolvente, Latvijas Universitātes bioloģijas fakultātes maģistrante, jaunā zinātniece un skolotāja D.Krieviņa. Par astronomijas interešu izglītības pulciņa darbu, veiktajiem pētījumiem un iegūto galveno balvu 25.amatieru astronomijas seminārā „Ērgļa psi”, kas šovasar notika Piltenē, ar lielu aizrautību stāstīja 12.a klases skolniece M.Markusa un fizikas skolotāja I.Domina. Konferences otrajā daļā ar interesi klausījāmies viena zinātniski pētnieciskā darba pētījuma daļas prezentāciju no katras draugu skolas.Draugu skolu prezentācijas noslēdza Olaines 1. vidusskolas 11.b klases skolnieces S.Fukses interesantais pētījums „Lidmašīnu uzbūves pamatprincipi un to izmantošana inovācijās”, kura laikā konferences dalībnieki iepazina nākotnes lidmodeļu variantus arī paši centās radīt  savu inovatīvās lidmašīnas modeli.

Pēcpusdienā mūs visus gaidīja interesants piedzīvojums - viena no lielākajiem medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs A/S OlainFarm apmeklējums, jo šī iespēja tiek dota retiem ciemiņiem un ar uzņēmuma sabiedrisko attiecību departamenta speciālistu Z.Jēkabsones un N. Majorovas  palīdzību tika ļoti rūpīgi plānota. Konferences dalībnieki bija pārsteigti par Hromatogrāfijas centra apmeklējumu uzņēmumā un tā vadītāja V. Titajeva profesionālo, ieinteresēto stāstījumu par sasniegumiem un A/S OlainFarm  izstrādāto kvalitātes nodrošināšanas sistēmu, uzsverot moderno tehnoloģiju lomu farmācijas attīstībā. Interesantu interaktīvu nodarbību bija sagatavojuši uzņēmuma jaunie speciālisti - vadošais ķīmiķis A. Voronovs unvecākais laborants O. Pinups, kurš ir mūsu draugu skolas- Līvānu 1. vidusskolas absolvents. Skolēni praktiski varēja pārbaudīt un pielietot skolā iegūtās ķīmijas zināšanas. Īpaši atzinīgi šajā uzņēmumā redzēto novērtēja Olaines 1. un Olaines 2. vidusskolas ķīmijas skolotāja V.Kagaine.

 Mēs iepazinām pasaules līmeņa laboratoriju darbu - tas noteikti rosinās jauniešus apzināties dabaszinātņu mācību priekšmetu apguves nozīmi vidusskolā, tiekties pēc augstākiem, kvalitatīviem sasniegumiem, mērķtiecīgi un savlaicīgi plānot turpmāko izglītību un karjeru. Paldies A/S OlainFarm par unikālo iespēju iepazīt uzņēmuma darba specifiku un atklājumus, Olaines novada domei par suvenīriem un atbalstu transporta nodrošināšanā, lektorēm D.Krieviņai un M.Markusai, mūzikas skolotājai L.Kārkliņai par muzikālo konferences atklāšanu, visiem Zinātnes dienas dalībniekiem- par ieinteresēto dalību pasākumā, kurš varētu kļūt par tradicionālu, jo varam lepoties, ka ķīmiskā rūpniecība ir Olaines pilsētas galvenais attīstības un ekonomikas pamats, un mūsu pilsēta jau izsenis tiek dēvēta par Latvijas ķīmiskās rūpniecības centru.

Olaines 1.viduskolas direktora vietniece izglītības jomā E.Kalnbērza

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: