Pasākumi/Aktivitātes

26.09.2013.

Vidusskolēni viesojas Eiropas Savienības mājā

20.septembrī 11.a klases skolēni kopā ar komerczinību skolotāju piedalījās ES mājas organizētajā Atvērto durvju dienā, kuras laikā ikvienam interesentam bija iepazīties ar ES mājas piedāvātajām iespējām. Atvērto durvju diena tiek rīkota katru gadu septembrī par godu pilsoņu referendumam par iestāšanos Eiropas Savienībā, kas notika 2003.gada septembrī.


Pasākuma ietvaros par godu Eiropas Valodu dienai tika rīkotas valodu meistarklases. Vairāk kā 140 skolēni bija izteikuši vēlmi iepazīties ar norvēģu, franču, poļu, itāļu, spāņu, grieķu, zviedru un horvātu valodām. Pasākuma mērķis ir atraktīvā un radošā veidā radīt priekšstatu par dažādām Eiropas valodām. Mūsu jaunieši Andželika, Monta, Jana, Veronika, Ričards un Artūrs iepazina franču un grieķu valodas pamatus. Franču valodu mums mācīja Francijas institūta skolotāja Ērika (runājām, klausījāmies franču dziedātāju mūziku, likām ģeogrāfisku puzli), bet ar grieķu valodas pasniedzēju un Grieķijas vēstnieku Latvijā Georgiju Hadzimihelaki (George Chatzimichelakis) izvērtās interesanta diskusija par angļu un grieķu valodu saistību.

 Savukārt, skolotāja ES mājā izmantoja iespēju iegūt jaunu pieredzi, vērojot  debašu klubu konkursa "ES debates tiešsaistē" finālu. Konkursa pirmā kārta norisinājās jau šī gada maijā, kad Eiropas Savienības mājas pārstāvji devās pie četriem vidusskolas debašu klubiem Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Vidzemē, lai tiešsaistē diskutētu par ES aktuāliem tematiem. Diskusijās tika aktualizēts ES pilsoņa jēdziens, kādai nākotnē vajadzētu būt Eiropas Savienībai un kādas reformas ir nepieciešamas, lai uzlabotu pilsoņu ikdienas dzīvi-tika noskaidroti divi labākie Latvijas skolu debašu klubi (Krāslavas Valsts ģimnāzijas un Liepājas 15.vidusskolas debašu klubi), kuriem programmas "Euroscola" ietvaros būs iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Strasbūru. Konkurss tika rīkots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju. Fināla debates vadīja žurnālists Ansis Bogustovs , bet vērtēja eksperti-  Kārlis Šadurskis (Eiroparlamenta deputāts), Anna Gruzinska (Junior Achievement - Young Enterprise projektu koordinatore).

Videosižetu no pasākuma skatieties http://www.esmaja.lv/ !
Komerczinību skolotāja E.Kalnbērza

 

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: