Comenius

Portugāle

2011.g. 26.10.-30.10. notika kārtējā Mūžizglītības Comenius skolu projekta „We all came here from somewhere” vizīte Portugālē, Coimbra un Semide. Braucienā piedalījās skolotāji L.Zujeva, A.Freimane, I.Orste, direktora vietniece R.Ličāgina un skolas direktors J.Volāns.


Šīs tikšanās tēma „Reliģiskie svētki. Tradicionālās kāzas. Kristības.” Tikšanās piedalījās partneri no Francijas Bordeaux un Fayence, Spānijas, Polijas, Čehijas, Vācijas, Grieķijas, Bulgārijas, Skotijas un, protams, Portugāles un Latvijas. Mūsu valsts kāzas un kristības interesanti, zinoši un aizrautīgi prezentēja skolotāja Ilze Orste. Prezentāciju laikā iepazināmies ar kāzu tradīcijām citās Eiropas valstīs – mums ir daudz kopīga, bet ir arī daudz atšķirīga. Tāpat salīdzinājām arī kristību tradīcijas savās valstīs.

Vizītes laikā tikāmies ar Miranda do Corvo pilsētas mēru un preses pārstāvjiem.

Apmeklējām vecāko Eiropas universitāti Coimbra, tās bibliotēku, Serra da Lousa Ekoloģisko parku, seno portugāļu ciematu Gondramaz, katoļu svētvietu Fatimu, UNESCO nozīmes klosteri Mosteiro da Batalha, kā arī uzzinājām Fado rašanās vēsturi un noklausījāmies tradicionālās Coimbra Fado dziesmas, kas ir pazīstamas visā pasaulē.

Vizītes laikā iepazināmies ar portugāļu izglītības sistēmu un pēdējā laika jauninājumiem klātienē, kā arī dalījāmies pieredzē ar citu valstu kolēģiem.