Comenius

Otrā tikšanās

Mūžizglītības programmas Comenius skolu daudzpusējās partnerības projekta ‘’We all came here from somewhere” otrā tikšanās Bordo, Francijā.


No š.g. 3.11. - 8.11. mūsu partnerskolā Bordo pilsētā Francijā notika projekta otrā tikšanās, kas sapulcināja direktorus, koordinatorus un skolotājus no 15 partnerskolām un 16 valstīm.

 Projekta tikšanās laikā katrai valstij bija jāprezentē savas valsts arhitektūras pieminekļi. Mūsu valsts arhitektūras pieminekļus lieliski prezentēja skolotāji Ilze Orste un Bruno Bahs. Trīs dienu tikšanos laikā bija iespēja iepazīties ar citu valstu arhitektūras pieminekļiem un mazliet labāk iepazīt savus sadarbības partnerus, tiesa gan neklātienē. Iepazināmies arī ar franču izglītības sistēmu, apmeklējām pirmskolu un sākumskolu. Izveidots CD ar visu valstu prezentācijām.

Šajās dienās bija iespēja arī apmeklēt vienu no senākajām vidusslaiku pilsētiņam St.Emilionu un vienu no lielākajām pazemes monolitiskajām baznīcām, Atlantijas okeāna piekrasti un Pina kāpu, kas ir at 105 metrus augsts dabas veidojums, kurš katru gadu pa 4 metriem ieiet jūrā. Protams, izbaudījām arī franču nacionālo virtuvi.

Braucienā piedalījās arī skolas direktors Jāzeps Volāns un projekta koordinatore Lilita Zujeva.