Mācību darbs

Banku augstskolas vieslekciju ciklā 10.klašu jaunieši gūst ieskatu biznesa pasaulē

2021.gada pavasarī, atsaucoties uz Banku augstskolas (BA) piedāvājumu  Latvijas vidusskolām, arī Olaines 1. vidusskolas 10.klasēm ir iespēja noklausīties augstskolas docētāju vieslekcijas, kas saistītas ar jaunieša izvēlēto mācību kursu komplektu (virzienu) vidusskolā un karjeras plānošanu pēc vidusskolas.


7.aprīlī lekcijā Zaļā domāšana biznesā –pārliecība vai mode 10.a klases (tehnoloģijas, inženierzinātnes , medicīna un vides zinātne) skolēni kopā ar Banku augstskolas lektori Ingu Uvarovu izzināja, kas ir zaļais bizness, aprites ekonomika un  noskaidroja zaļā biznesa saikni ar modi. Par šiem jautājumiem pēc lekcijas jaunieši uzdeva jautājumus, raisījās interesanta diskusija un jaunas idejas  par bezatlikumu ražošanas iespējām. Kopā ar jauniešiem lekciju noklausījās arī sociālo zinību un uzņēmējdarbības pamatu skolotājas Sandra Erinovska un Edīte Alksne.

Atsauksmes-
Man visspilgtāk atmiņā iesēdās apģērbu pārstrāde "upcycling" un to pārstrādāšana jaunos tērpos- tas man nodemonstrēja efektīvu plānošanu un resursu saudzību. (Adrians)
Ja tu izveido uzņēmumu, kas ražo kādu preci, tad ir rūpīgi jāizsver kā tu šo preci un tās atgriezumus pārdosi. (Ansis)
Kvalitatīvs produkts var būt arī samērā lēts. (Nikita)
Jāveido produktu, kas ir nepieciešams un lietojams vairāk nekā 1 reizi vai, ko var atdot nākamajam pircējam pēc kāda laika. (Sintija)
Lai bizness būtu veiksmīgs, tam ir jāpiedāvā kas vērtīgs vai vajadzīgs, nevis pakalpojumi, kas jau eksistē. (Rinalds)

18.maijā  Banku augstskolas docētājs Jānis Strautmanis 10.c klases (dizains, interaktīvie mediji un kultūra) skolēniem vadīja tiešsaistes lekciju Lēmumpieņemša un komunikācija biznesā. Jaunieši ļoti novērtēja lektora praktiskos ieteikumus, kas noder arī ikdienā- izveidot savu dienas režīmu, problēmas risināšanai izstrādāt savas idejas, svarīga divvirzienu simetriskā komunikācija. Lekcijas noslēgumā tika jautāts par Banku augstskolas studiju procesu un prakses iespējām. Skolas direktora vietniece E.Kalnbērza papildināja lektora atbildes par augstskolu ar stāstu par mūsu skolas un šī gada BA absolventi Initu Veļikodnaju, kura pirms 4 gadiem beigusi Olaines 1.vidusskolu- arī viņai prakses vieta pārvērtusies par pastāvīgu darba vietu uzņēmuma “Olainfarm” mārketinga departamentā. Lekcijas beigās “Zoom” čata daļa piepildījās ar skolēnu paldies lektoram par interesanto stāstu.

25.maijā 10.d klasei (uzņēmējdarbība un sociālās zinātnes) ieplānota lekcija Biznesa uzsākšana bez kapitāla, kuru vadīs Banku augstskolas docents Kristaps Lešinskis. Paldies augstskolai par iedvesmas lekcijām!

Olaines 1. vidusskola ir uzsākusi sarunas un drīzumā tiks noslēgts līgums ar Banku Augstskolu par turpmāko sadarbību, kas vidusskolēniem ļaus dziļāk ieskatīties finanšu pratībā, dizaina domāšanā un biznesa procesu vadībā, apgūstot specializēto kursu Uzņēmējdarbības pamati 11. un 12. klasē.
 

Direktora vietniece mācību darbā E.Kalnbērza

4 lēmumu pieņemšanas soļi

Banku augstskolas vieslekciju titulslaids ar lektores Ingas Uvarovas foto  Banku augstskolas vieslekciju titulslaids ar lektora Jāņa Strautmaņa foto