Pasākumi

8.11.2017.

Sporto visa klase

Piektdien, 3.11.2017. “Vidzemes Olimpiskajā centrā” Valmierā tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” jaunajai, ceturtajai sezonai.


Projekta ceturtajā sezonā iesaistās 112 jaunas 3.klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā, tai skaitā arī mūsu 3.abc klases.

No atklāšanas pasākuma LOK ģenerālsekretāra un projekta idejas autora Žorža Tikmera runas: "Projekts “Sporto visa klase” ir ieguvis plašu pašvaldību un izglītības iestāžu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi skolā. Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekts jau tagad ir pierādījis, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas. Projekts “Sporto visa klase” ir radījis tik plašu interesi sabiedrībā un pats galvenais, ka tas ir radījis interesi bērnu vidū.”

Atklāšanas pasākumā piedalījās 3.klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu. Atklāšanas ceremonijā katras klases kapteinis saņēma projekta “Sporto visa klase” karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam.


Jaunos projekta dalībniekus priecēja Andžeja Grauda Bungu skolas audzēkņi, kuriem pievienojās arī mūziķis Miks Dukurs, savukārt dažādus trikus demonstrēja Parkour dalībnieki, bet ar skaļām ovācijām zālē tika sagaidīta talismanu parāde, kurā gāja Valmieras pilsētas vērsēns Voldiņš, BK Valmiera/Ordo talismans Grifs, “Skrien Latvija” lācis, florbola kluba “Valmiera” vērsis, hokeja kluba “Dinamo Rīga” talismans Dinamīts, Latvijas Futbola federācijas Bumba un, protams, projekta “Sporto visa klase” talismani “Klasīte” un “Klasēns”.


Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā, projekta gaitā, tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākajai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks 2018. gada 16.maijā.


Dalība projektā “Sporto visa klase” skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.


Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, veselību, stāju, motivēt nodarboties ar sportu.


Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

sporta skolotājs Aivis Lataks

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: