Pasākumi

1.12.2009.

Alpīnisma svētki

2009. gada 5. decembrī no plkst. 13:00 līdz 19:00 Olaines 1. vidusskolas sporta zālē notika Olaines novada alpīnisma svētki.


Šis pasākums tika organizēts ar skolas alpīnisma pulciņa dalībnieka Jura Goguļa iniciatīvu un pulciņa vadītāja Jura Zakrevska atbalstu. Alpīnisma svētku galvenais mērķis bija apvienot Olaines novada jauniešus, sniedzot tiem iespēju iepazīties un piedalīties dažādās ar alpīnismu saistītās aktivitātēs un atrakcijās. Projekta galveno mērķauditoriju veidoja jaunieši, kuru dzimtā valoda ir gan krievu, gan arī latviešu, vecumā no 14 līdz 19 gadiem, bet piedalīties varēja visi ieradušies interesenti.

Izvirzīto mērķu sasniegšanai Olaines novada jauniešiem tika piedāvāta iespēja izmēģināt savus spēkus vairākās alpīnisma aktivitātēs. Alpīnisma pulciņa dalībnieki darbojās kā dažādu disciplīnu vadītāji un sniedza pamatinformāciju un nepieciešamās instrukcijas to izpildei, kā arī iepazīstināja ar pulciņa sasniegumiem un paveiktajiem projektiem. Apmeklētājiem bija iespēja pārbaudīt savu spēku un veiklību vairākās kāpšanas sienās, kā arī karāšanās, pievilkšanās, ātrumkāpšanas un mezglu siešanas disciplīnās.

 Lai varētu nodrošināt pietiekamu dalībnieku skaita iesaistīšanos alpīnisma aktivitātēs svētku laikā, bija nepieciešama papildus mobilās kāpšanas sienas īre, kas nodrošināja trīs reizes lielāku kāpšanas celiņu pieejamību publiskai kāpšanai. Mobilā kāpšanas siena tika izvietota Olaines 1. vidusskolas sporta zālē blakus skolas stacionārajai kāpšanas sienai, nodrošinot visu aktivitāšu norisi vienkopus.

 Pateicoties alpīnisma pulciņa dalībnieku aktīvai līdzdalībai Olaines alpīnisma svētki noritēja ļoti veiksmīgi. Visas dienas garumā jauniešu interese un vēlme iesaistīties saglabājās augsta. Pasākumu apmeklēja gan paši jaunākie novada iedzīvotāji, gan arī skolas vecuma jaunieši un viņu vecāki. Pasākums noslēdzās ar apbalvošanu labākajiem disciplīnu veicējiem. 

 Mēs uzskatam, ka Olaines novada alpīnisma svētki iedrošināja un ieinteresēja vairāk novada jauniešus darboties interešu izglītības pulciņos. Tas palīdzēs tiem kļūt saprotošākiem un tolerantākiem vienam pret otru un mācēt uzņemties atbildību par sevi un līdzcilvēkiem.

 Paldies Olaines novada domei par projekta finansiālo atbalstu.

Alpīnisma pulciņa vadītājs Juris Zakrevskis

 

 

Pievienot komentāru

Jūsu vārds:
Komentārs:
  This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Attēlā redzamais kods: