Pulciņi

Foto pulciņš

Vadītājs Jānis Tkačuks
Piedalās 7. - 12. klašu skolēni


Nodarbību vieta: 326.A kabinets

Foto pirmsākumos fotogrāfija kalpoja kā veids, lai iemūžinātu svarīgāko, to kas liekas pietiekami būtisks, lai to atcerētos mūžīgi. Mūsdienās apkārtējā vide ir pārsātināta ar attēliem, fotogrāfijām, video, un attēla izpratne ir būtiski mainījusies. Bērni dienā vidēji uzņem 10 fotogrāfijas ar telefona palīdzību, puse no šīm fotogrāfijām ir pašportreti. Vai fotogrāfija arī mūsdienās var palīdzēt saprast ko vairāk par pasauli? Vai fotogrāfija var palīdzēt saprast ko vairāk par sevi pašu?

Foto pulciņā apgūstam teorētiskās zināšanas par fotoaparāta uzstādījumiem, dažādiem formālajiem izteiksmes līdzekļiem (rakurss, telpas plāni, siluets, horizonts, simetrija u.c.) , fotogrāfijas žanriem, kā arī aplūkojam dažādu autoru darbus un veicam to analīzi.

Iegūtās zināšanas pielietojam fotografējot skolā, ārpus skolas, kā arī mājās, brīvajā laikā. Katru nodarbību noslēdzam ar praktisku uzdevumu, trenējamies tehnikā vai radošumā.

Foto pulciņā mēs nemācamies kā montēt, apstrādāt digitāli fotogrāfijas, tāpat ierobežota ir praktiska darbošanās ar studiju foto aparatūru. Pulciņš ir vieta, kur ģenerēt idejas, domāt par attēla nozīmi, meklēt sakarības redzamajā pasaulē sev apkārt, būt uzmanīgam un pamanīt interesanto, lai to iemūžinātu.

Foto pulciņā skolēni izmanto privātos fotoaparātus.